KUKIZ'15 - Społeczność Aktywnych Obywateli

Z Europa Środkowa
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Regulamin obowiązujący członków Społeczności:

  1. Wspierający Ruch organizują się we fraktalach[1] na poziomie powiatów/okręgów wyborczych.
  2. Pierwszych moderatorów fraktali wskazuje Paweł Kukiz, a po zorganizowaniu fraktala jego członkowie przy pomocy narzędzia e-votingu wybierają sobie sami nowego lidera spośród członków fraktala. Na rola "zewnętrzna" się kończy - wszystko pozostaje w gestii członków fraktala.
  3. Fraktale spotykają się w sieci co najmniej raz w miesiącu, same proponują tematy i same dyskutują nad nimi.
  4. Na początkowym etapie tematy proponują wskazani przez Pawła Kukiza moderatorzy. Rola moderatora kończy się w chwili, gdy fraktal podejmie decyzję o „samowystarczalności”.
  5. Z każdego spotkania lider przygotowuje notatkę, która przesyłana jest członkom fraktala celem akceptacji.
  6. Notatka po zatwierdzeniu głosowaniem narzędziem e-votingu publikowana jest w sieciowym wewnętrznym biuletynie Społeczności, w zakładce fraktala z wglądem dla całej Społeczności.
  7. Członkowie, którzy podczas dyskusji podejmują działania o charakterze trollingu w kroku pierwszym pozbawiani są prawa głosu w dyskusji na okres 3 miesięcy (liczonych od 1 dnia kolejnego miesiąca) z możliwością przysłuchiwania się dyskusji, a w drugim wykluczani ze Społeczności.
  8. Decyzje o których mowa w punkcie 8 podejmowane są w drodze głosowania narzędziem e-votingu.
  9. Członkowie, którzy nie dokonali bieżącej darowizny członkowskiej pozbawiani są z automatu prawda do uczestnictwa w Społeczności, liczonych od pierwszego dnia kolejnego miesiąca.
  10. Osoby, o których mowa w punkcie 9 mogą powrócić do Społeczności po uregulowaniu darowizny za okres, w którym byli wykluczeni, jednak bez prawa głosu przez kolejne 3 miesiące od daty powrotu, liczonych od pierwszego dnia następnego miesiąca.
  11. Członkowie, którzy nie opłacili kolejnej darowizny zostają wykluczeni z Społeczności i pozbawieni  z automatu prawa do uczestnictwa w dyskusjach.
  12. Członkowie mogą dobrowolnie organizować się również w struktury środowiskowe lub branżowe.
  13. Struktury, o których mowa w punkcie 12 funkcjonują na zasadach wymienionych uprzednio (punkty 5 do 8).
  14. W okresie przedwyborczym do różnych organów przedstawicielskich listy kandydatów oraz kolejność miejsc na nich określana jest na podstawie aktywności (obecność, wkład w dyskusje, artykuły itp.) w okresach między kampanijnych i oceniana jest w drodze głosowania narzędziem e-votingu.
  15. Programy wyborcze do różnych organów przedstawicielskich (gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich) formułowane są w drodze głosowania narzędziem e-votingu.
  16. Kolejność tez programowy, o których jest mowa w punkcie 15 jest również ustalana w drodze głosowania narzędziem e-votingu.

Aby zostać członkiem należy:

  • Zaakceptować powyższe zasady
  • Dobrowolnie zadeklarować (tutaj link do rejestracji) comiesieczną darowiznę w kwocie 20 zł (oczywiście można wpłacać i wyższe kwoty) na konto Fundacji Potrafisz Polsko!
  • Wpłacenie darowizny równoznaczne jest z prawem do uczestniczenia w procesie podejmowania decyzji Ruchu.

Przypis

  1. Organizacja wzorowana na strukturze Solidarności Walczącej.